LůžkaNemocnice následné péče převzala od f. PROMA REHA, s. r. o. dne 23.9. dvacet kusů moderních polohovatelných lůžek pro následnou péči se stolky. Investorem tohoto vybavení je Pardubický kraj, jehož prvořadým zájmem je zvyšování komfortu a kvality péče s eliminací rizik úrazů personálu i pacientů.  Nové vybavení nahradilo staré, mechanické a ve špatném technickém stavu. Díky elektrickému ovládání se pacienti mohou sami polohovat pomocí pacientského ovladače pro běžné denní činnosti jako je čtení, sledování televize, při nutnosti změny polohy. Pacienti mohou sami či s pomocí personálu sjet s celým lůžkem do spodní polohy, aby mohli pohodlně a bezpečně opustit lůžko. Součástí lůžek jsou i pacientské stolky, které nabízejí komfortní úložný prostor a umožní snadnou manipulaci a údržbu. Navíc jsou vyrobeny v oboustranném provedení a jsou osazeny jídelní deskou ovládanou pomocí pístnice pro snadnou manipulaci.

Lůzka

Lůžka